OBÓZ NURKOWY W CHORWACJI

OBÓZ NURKOWY DLA DZIECI I RODZICÓW W CHORWACJI 18 LIPCA - 1 SIERPNIA 2020

Molunat jest najbardziej na południe wysuniętym miejscem turystycznym Chorwacji. Położony jest 20 km na południe od Cavtat, w zatoce utworzonej przez półwysep Gora od Molunta. Jest to mała osada turystyczna i rybacka, idealnie nadająca się na spokojne rodzinne wczasy z dala od miasta. Można tutaj podziwiać naturalne piękno przyrody, piaszczyste plaże, lasy sosnowe oraz wspaniałe lazurowe morze. Wokoło wszechobecny jest aromat ziół śródziemnomorskich, owoców cytrusowych i fig.

Największym atutem miejscowości jest brak mariny, sklepów z upominkami i tandetnymi zabawkami. Można tu spędzić naprawdę rodzinne wakacje, rodzice jednak znajdą czas dla siebie, bo duża liczba dzieci podczas każdego z naszych wyjazdów sprzyja ich wspólnym zabawom, bez absorbowania dorosłych przez całą dobę. Polecamy zabrać dzieciom hulajnogi, bo to preferowany przez nie środek przemieszczania się po miasteczku.

W miejscowości są dwie restauracje oraz sklep spożywczo – przemysłowy, bardzo dobrze zaopatrzony. 5 km od Molunatu znajduje się niewielkie przejście graniczne chorwacko – czarnogórskie. Od przejścia już tylko kolejne 3 km do dużego hipermarketu, obok którego jest kilka restauracji. A kawałek dalej jest już Herceg Novi, z urokliwą starówką i straganami z owocami i warzywami, ładniejszymi i tańszymi, niż w Chorwacji.

Molunat jest idealnym miejscem dla turystów poszukujących aktywnych form wypoczynku, takich jak nurkowanie, wędkowanie, żeglarstwo oraz jazda na rowerze górskim. Ponieważ w okolicy nie występują chłodne wiatry, sezon kąpielowy w Molunat zaczyna się już na początku maja, a woda w morzu jest ciepła aż do końca października.

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU

DZIEŃ 1, 18 LIPCA 2020, SOBOTA

Przyjazd do Molunat i zakwaterowanie w wybranych apartamentach. Reszta dnia do indywidualnego wykorzystania. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w apartamentach.

 

DZIEŃ 2, 19 LIPCA 2020, NIEDZIELA

Posiłki we własnym zakresie. Po południu spotkanie w centrum nurkowym, dobranie sprzętu i ustalenie grafiku na następnych 10 dni pobytu. Dla dzieci z Komando Foki oraz dzieci biorących w kursie JOWD przewidzianych jest w sumie 10 nurkowań – po jednym dziennie.

 

DZIEŃ 3 – 7, 20 – 24 LIPCA 2020, PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

Posiłki we własnym zakresie. Nurkowania zgodnie z programem. Popołudnia wolne do indywidualnego wykorzystania. Noclegi w apartamentach.

 

DZIEŃ 8, 25 LIPCA 2020, SOBOTA

Śniadanie w apartamentach. Dzień wolny na wycieczki lokalne, plażowanie lub indywidualne nurkowania.
Proponujemy wycieczkę do Herceg Novi, Kotoru, Sveti Stefan lub Dubrovnika. Wszystkie te miejscowości są stosunkowo niedaleko i warto skorzystać z okazji do ich zobaczenia.

 

DZIEŃ 9, 26 LIPCA 2020, NIEDZIELA

W tym dniu tradycyjnie zapraszamy na wspólny wyjazd na rafting do Czarnogóry, na Rzece Tara!

Rafting nie jest trudny, mogą w nim brać udział także dzieci od 5 roku życia. Rafting zaczyna się w Brstanovicy i kończy w Scepan Polje, w sumie odległość do przebycia wynosi ok. 18 km i jej przebycie zajmuje ok. 2 – 3 godziny. Sekcja ta zawiera 21 bystrzy z 50 na rzece.

Ok. 10:00 – przyjazd do Scepan Polje.
10:15 – 11:00 – śniadanie w restauracji nad rzeką.
11:00 – 11:30 – przygotowanie do raftingu (dobieranie kamizelek, kasków, skafandrów i butów).
11:30 – przejazd do Brstanovica.
12:00 – 15:00 – rafting z przystankami na zdjęcia i kąpiele w rzece.
Ok. 15:00 – dopłynięcie do Scepan Polje i transfer do kampu.
Ok. 15:30 – lunch w restauracji nad brzegiem rzeki.
Po lunchu wyjazd w drogę powrotną do Molunatu.

 

DZIEŃ 10 – 14, 27 – 31 LIPCA 2020, PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

Posiłki we własnym zakresie. Nurkowania zgodnie z programem. Popołudnia wolne do indywidualnego wykorzystania. Noclegi w apartamentach.

 

DZIEŃ 15, 01 SIERPNIA 2020, SOBOTA

Śniadanie w apartamentach. Po śniadaniu wymeldowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski. Koniec imprezy.

PROPONOWANE ZAKWATEROWANIE

Apartamenty z własnym wyżywieniem w Molunacie.
Poniżej znajduje się lista proponowanych przez nas apartamentów w Molunacie. Opisy i ceny apartamentów wyślemy na wskazany adres e-mail.

Apartamenty Klara
Dostępne apartamenty: A1 (2+2, przy schodach), A2 (2+2, środkowy)

Apartamenty Rasica
Dostępne apartamenty: brak – sprzedane

Apartamenty Villa Molunat
Dostępne apartamenty: A3 (2+2)

APARTAMENTY KLARA

Apartamenty Klara położone są tuż przy bazie nurkowej, z której usług korzystamy (ten sam właściciel), w odległości zaledwie 10 metrów od morza.

WIĘCEJ

VILLA MOLUNAT

Cały obiekt został wykończony ze smakiem, łącznie z najdrobniejszymi detalami. Pobyt w Villa Molunat zadowoli nawet najbardziej wymagających gości.

WIĘCEJ

VILLA RASICA

Właściciele apartamentów są niezwykle sympatyczni i uczynni. Obiekty są nieskazitelnie czyste. Na miejscu można kupić doskonałą oliwę, wytwarzaną przez gospodarzy.

WIĘCEJ

CENNIK NURKOWAŃ

  • Komando Foki – 650,00 PLN + 180,00 EUR opłaty bazowej na miejscu
  • Kurs Junior Open Water Diver lub Open Water Diver 1250,00 PLN + 579,00 PLN za materiały i opłatę licencyjną (materiały elektroniczne premium; przy korzystaniu z nich nie są wymagane spotkania na wykłady) + 220,00 EUR opłaty bazowej na miejscu.
  • W cenie zajęć Komando Foki oraz kursów JOWD/OWD jest zawarte wypożyczenie kompletu sprzętu, za wyjątkiem maski, płetw, fajki i skafandra.
  • Opcjonalne dodatki:
    rafting – 50,00 EUR/osoba dorosła, 40,00 EUR/dziecko do 12 roku życia
    ubezpieczenie turystyczne AXA KL 10 000 EUR – ok. 10,00 EUR/osoba/2 tygodnie
    ubezpieczenie nurkowe AXA KL 10 000 EUR – ok. 15,00 EUR/osoba/10 dni nurkowych

DOJAZD

Są dwie możliwości dotarcia do miejscowości Molunat.
Samochodem – podróż można pokonać na jeden raz lecz wiąże się to ze sporym wysiłkiem i zmęczeniem ponieważ odległość do tego miejsca to około 1750 km z Warszawy. Lepiej jednak zaplanować podróż na dwa dwa dni a nawet na 3 z możliwością zobaczenia i zwiedzania ciekawych miejsc, które mogą być po drodze np:
Plitwickie Jeziora – Chorwacja
Jaskinia Postojna – Słowenia
Druga opcja to podróż samolotem z Warszawy do Dubrownika (lotnisko Cilipi).
Z lotniska do Molunatu jest około 17km. Obok lotniska można wypożyczyć samochód lub można zamówić u nas transfer w obie strony.

HOTEL GACKA

Polecamy podczas podróży dwudniowej skorzystać ze sprawdzonego już od lat hotelu Gacka.
Hotel położony w przepięknym miejscu nad uroczą rzeką Gacka, nad którą odbywają się zawody wędkarskie ze względu na pływające w niej pstrągi. Hotel jest usytuowany niedaleko autostrady. Ceny pokoi nie są porażające. W hotelu jest restauracja i bar. Pokoje są bardzo czyste.
Poniżej kontakt do hotelu przez stronę facebook.